Російська мілітаризація призвела до масової загибелі птахів біля Севастополя

Мілітаризація російськими військами Кримського півострова призвела до масової загибелі морських птахів у бухті Кругла (Омега).

Про це в Telegram повідомила уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова.

“У результаті жахливої мілітаризації півострова, у бухті Кругла (Омега) поблизу м. Севастополь помічена масова раптова загибель морських птахів”, – написала Денісова.

За її словами, територія бухти Кругла завжди вважалася відносно екологічно чистою, але з початком активних бойових дій в Україні, туди скидають свої стоки військовий шпиталь Чорноморського флоту та гелікоптерний завод, який має на території військові склади та власні причали.

Денісова зазначила, що надходить інформація, що з цих причалів відбувається завантаження кораблів, підводних човнів Чорноморського флоту загарбників боєкомплектами та припасами для обстрілів материкової частини України.

“Це факти свідчать про те, що птахи були отруєні речовинами, що потрапили до акваторії Чорного моря. Країна-окупант рф порушує статтю 35 додаткового Протоколу до Женевської конвенції від 12 серпня 1949 року що стосується захисту жертв міжнародних збройних конфліктів (Протокол No1) від 08 червня 1977 року щодо належного поводження із довкіллям під час воєнних дій”, – наголосила омбудсмен.

Реклама

Залишити коментар