Литва закликає ЄС запровадити санкції проти російського патріарха Кирила

Литва закликає Євросоюз запровадити санкції проти російського патріарха Кирила, який підтримує війну рф проти України.

Про це повідомив міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс, передає Delfi.

«Є така пропозиція. Наразі тривають дискусії для досягнення взаємної угоди, тому остаточної відповіді поки немає, чи санкції запровадять», — сказав міністр.

Він зазначив, що влада Литви також бере участь у консультаціях про відокремлення Литовської православної церкви від Московської єпархії, але наголосив, що це питання самовизначення громади.

«Дискусії та консультації відбуваються, я знаю про це», — сказав він.

Зазначимо, що Литовська православна церква — одна з 9 традиційних релігійних громад Литви. Вона перебуває під керівництвом Московського патріархату.

Напередодні Папа Римський скасував зустріч з предстоятелем Російської православної церкви патріархом Кирилом, яка була запланована в Єрусалимі на червень.

Франциск наголосив, що у нього хороші стосунки з главою РПЦ і він шкодує про «призупинення» зустрічі. А втім, за його словами, дипломатія Ватикану «дійшла висновку, що в ці дні така зустріч могла б привести до великої плутанини».

У березні очільник РПЦ благословляв росіян на війну в Україні — зокрема передавав командувачу росгвардії ікони. Натомість Папа Римський Франциск закликав припинити бойові дії в Україні й гарантувати гуманітарні коридори

Реклама

Залишити коментар