В Україні залишилося єдине видавництво матеріалів шрифтом Брайля — МОН

В Україні залишилося єдине видавництво матеріалів шрифтом Брайля – Ресурсний центр освітніх інформаційних технологій для осіб з особливими потребами Національного університету “Львівська політехніка”. Про це повідомляє МОН.

Зазначається, що наразі Харківського ресурсного центру для незрячих більше немає, а два київські – евакуйовані, обладнання законсервоване.

“Від початку повномасштабної війни ми допомагаємо незрячим дітям і дорослим зі всієї України виїжджати з небезпечних територій, супроводжуємо та допомагаємо тим, хто тимчасово зупиняється у Львові, а далі відправляємо до різних країн Європи. Ми збираємо кошти, закуповуємо та формуємо харчові пакети для незрячих дітей і дорослих, які залишаються у Харкові, Чернігові, Черкасах, Сумах та інших містах. Минулого тижня ми передали 200 книг шрифтом Брайля до Польщі, готуємо такий наклад і для Литви. У цих країнах вже є багато наших незрячих дітей-біженці”, – повідомила керівниця Ресурсного центру Національного університету «Львівська політехніка» та Львівського обласного осередку Української спілки інвалідів Оксана Потимко.

Наразі на Львівщині намагаються залучити ресурси Програми розвитку ООН задля збільшення потужності та створення необхідних інклюзивних матеріалів для країни.

Наголошується, що найбільшими потребами Ресурсного центру для незрячих при Львівській політехніці є витратні матеріали, допомога з оплатою праці фахівцям і придбання нового принтера, який може друкувати шрифтом Брайля.

Реклама

Залишити коментар