Окупанти викрали та вивезли до рф 13 дітей-сиріт з Маріуполя

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова поінформувала про факти незаконного вивезення російськими військовими з Маріуполя у рф 13 українських дітей-сиріт. Про це Денісова повідомила у Телеграмі.

“Стало відомо про факти незаконного вивезення 13 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування”, – поінформувала вона. Зокрема “шістьох вихованців дитячого будинку сімейного типу вивезено з Маріуполя до російського Ростова-на-Дону. Мати-вихователька пішла по воду і не повернулася, її місце перебування – невідоме”.

За словами уповноваженої, “один із вихованців дитячого будинку зміг дістатись до Запоріжжя та повідомив про вивезення дітей на територію рф. Також хлопчик зазначив, що діти бажають повернутися в Україну”. Крім того, “семеро дітей разом з батьками-вихователями незаконно вивезені з іншого дитячого будинку сімейного типу Маріуполя до села Ягідне Ростовської області”. Про незаконне вивезення ще однієї дитини з Маріуполя повідомила її мати, дівчину вивезено до Донецька.

Депортовані до рф українські діти передаються на виховання в сім’ї російських громадян, що є злочином, який відповідно до міжнародного права підпадає під визначення торгівлі людьми, зауважила омбудсмен.

“Дії окупантів порушують обов’язок держави забезпечувати права дітей в умовах збройних конфліктів, передбачені статтею 38 Конвенції ООН про права дитини. рф грубо порушує норми статті 49 Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни, що забороняє здійснювати примусове переселення або депортацію осіб з окупованої території”, – заявила Уповноважена.

Денісова звертається до Служби безпеки України та Товариства Червоного Хреста в Україні “сприяти у найшвидшому розшуку та поверненню дітей”.

Також вона звертається до Комісії ООН з розслідування порушень прав людини під час військового вторгнення рф в Україну “врахувати ці факти порушень рф прав дитини в Україні”.

Реклама

Залишити коментар