У росії зобов’язала свої компанії піти із західних бірж

Президент рф володимир путін підписав закон, який зобов’язує всі російські компанії провести делістинг з іноземних бірж і розмістити свої акції на російських. Про це повідомляє «Коммерсант» з посиланням на підписаний документ на порталі правової інформації рф.

Таким чином, оборот депозитарних розписок на іноземних біржах має припинитись за 10 днів з моменту опублікування закону. Компаніям дадуть п’ять робочих днів, щоб вжити необхідних заходів для розірвання договорів про розміщення депозитарних розписок. В окремих випадках уряд росії може дозволити подальший обіг уже випущених акцій за межами країни.

Зазначається, що російські компанії зобов’язали повернутися на тлі падіння акцій найбільших російських емітентів на Лондонській біржі (LSE) після початку війни рф в Україні 24 лютого.

На ринках США і ЄС торгується більш як 30 депозитарних розписок російських компаній, включаючи “Газпром“, “Роснефть”, “Лукойл”.

На думку аналітиків, новий закон дасть змогу росіянам вийти із заморожених у рамках санкцій активів. При цьому міжнародні банки можуть заробити десятки мільйонів доларів на делістингу російських компаній за кордоном.

Реклама

Залишити коментар