ООН запускає процедуру скликання Генасамблеї при застосуванні вето в Радбезі

Через право вето, яким зловживає Росія, будь-які розслідування її військових злочинів на рівні ООН є практично неможливі. Відтак країни-члени ООН планують боротися з таким зловживанням.

Про це у Facebook повідомив постійний представник України при ООН Сергій Кислиця.

Згідно з проєктом резолюції, Генеральна Асамблея буде автоматично скликатися щоразу, коли в Раді Безпеки застосовуватиметься вето. Скликатиметься вона протягом 10 денного терміну з метою проведення дебатів щодо ситуації, в якій застосоване вето, за виключенням, коли питання розглядається на Надзвичайній спеціальній сесії Генасамблеї ООН.

Ініціативу запустили майже чотири десятки країн, серед яких Україна та США. Схвалення нової резолюції може відбутися вже у квітні.

“Відповідно до проєкту резолюції, Радбезу буде запропоновано подати Генеральній Асамблеї спеціальний звіт про застосування вето, принаймні за 72 години до засідання Генасамблеї, яка матиме можливість у разі наявності колективної політичної волі держав-членів ООН рішення щодо цієї ситуації. Зазначений механізм почне діяти відразу після схвалення резолюції на 76-й сесії, а починаючи з 77-ї сесії до порядку денного Генасамблеї буде додано новий постійний пункт “Застосування вето”, – заявив Кислиця.

Реклама

Залишити коментар