Депортованих загарбниками українських дітей хочуть примусово русифікувати

Депортованих російськими загарбниками українських дітей, багато з яких стали сиротами через геноцид нашого народу, хочуть примусово русифікувати. Про це заявив уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь у Фейсбуці.

“Росіяни самі визнають факт того, що українські діти не володіють російською мовою. У зв’язку з чим путінська влада йде на новий злочин, який має всі ознаки лінгвоциду: цілеспрямовані дискримінаційні дії по відношенню до носіїв української мови. Наших дітей хочуть запроторити до “мовних шкіл”, насправді – до СІЗО та колоній для неповнолітніх зі своїм “контингентом”. Там їм насаджуватимуть чужу для них мову, тюремну субкультуру, а каратимуть кримінальною відповідальністю за найменше порушення режиму чи вигаданий проступок”, – зазначив Кремінь.

Він також зауважив, що з інформації, яку поширюють у соцмережах російські та сепаратистські сміттєсайти, відомо, що на окупованих українських територіях для школярів також планують організувати “школи” інтенсивного вивчення історії та мови окупанта.

“Неможливо уявити, що це будуть за “школи”, і який досвід там набудуть діти. Треба зробити все можливе, щоб визволити наших дітей з російського полону і рабства. Політика лінгвоциду українських дітей, депортації та тюремні перспективи – міна уповільненої дії для цивілізованого світу, спрямована на очевидні спроби знищення майбутнього української нації”, – сказав Кремінь.

Він закликав міжнародні правозахисні організації відреагувати на злочинні дії країни-агресора та вкотре наголосив на важливості прийняття рішення про призупинення членства росії в ОБСЄ.

Реклама

Залишити коментар