Окупанти викрали джерела радіаційного випромінювання та зразки ядерного палива з Чорнобиля

Російські окупанти, які були у Зоні відчуження, розграбували дві дослідницькі лабораторії та вивезли джерела іонізуючого випромінення та зразки паливних матеріалів.

Про це повідомляє Державне агентство України з управління зоною відчуження.

У Чорнобилі існувало дві лабораторії для досліджень актуальних проблем радіаційного впливу, характеристик речовин. Так, окупанти знищили лабораторію в «Екоцентрі», а також проникли у сховище джерел іонізуючого випромінення, в якому зберігалися зразкові радіоактивні розчини та калібрувальні джерела.

російські війська викрали та пошкодили 133 джерела іонізуючого випромінювання активністю приблизно 7 мільйонів Бекерелів, що можна порівняти зі 700 кг радіоактивних відходів із наявністю бета та гамма-випромінювань.

«Навіть невелика частина цієї активності є смертельно небезпечною при непрофесійному та неконтрольованому поводженню з ним», — йдеться у повідомленні.

Наразі невідомо, де перебувають викрадені джерела. Стан пошкоджених джерел встановлять після інвентаризації та вимірів.

Також знищили та розграбували офіси та лабораторію Інституту проблем безпеки АЕС. Окупанти вивезли комп’ютери, оргтехніку та розбили лабораторне обладнання та вимірювальні пристрої.

Війська розграбували гаражі з автівками, якими перевозили науковців. Крім того, з лабораторії зникли джерела іонізуючого випромінювання та зразки паливовмісних матеріалів з об’єкта «Укриття». Їх використовували для досліджень.

У Держагентстві вважають, що окупанти могли забрати зразки палива та джерела іонізуючого випромінювання як сувеніри.

Реклама

Залишити коментар