Мінцифри опублікувало сервіси для пошуку зниклих під час війни людей

Міністерство цифрової трансформації оприлюднило перелік сервісів для пошуку зниклих під час війни людей. Про це Мінцифри повідомляє у Телеграмі.

Від початку масштабного російського вторгнення українці змушені ховатися у бомбосховищах, евакуюватися до більш безпечних регіонів, а декого примусово вивозять військові рф. Тому у міністерстві зібрали перелік онлайн-сервісів, які допоможуть шукати зниклих родичів та близьких.

Зокрема у Мінцифри пропонують Telegram-канал “Пошук зниклих” — один із найбільших ресурсів для пошуку дітей і дорослих. Тут легко орієнтуватися за допомогою хештегів із назвами міст.

Також є Телеграм-канал “Пошук Україна 2022” — для пошуку людей по всій Україні. Щоб подати заявку на пошук, треба заповнити Google-форму, яка надійде волонтерам і бійцям територіальної оборони.

Є бот “Знайди рідних”, створений за ініціативи “Міжнародної асоціації кібербезпеки” та інших громадських організацій.

Розшук за даними Національного інформаційного бюро” надає інформацію про зниклих військових і цивільних — як загиблих, так і полонених або депортованих з України.

Також існують чатботи для пошуку людей в окремих регіонах.

Зокрема це “Надія-бот” для пошуку зниклих людей у Харкові.

Для пошуку зниклих у передмісті Києва та у Київській області створили окремий бот. Вперше така практика була успішно запроваджена в Гостомельській громаді і вже дає позитивні результати.

Віримо, що українці, які втратили зв’язок зі своїми рідними, їх відшукають”, — зазначили у Мінцифри.

Реклама

Залишити коментар