Японія висилає російських дипломатів та оголошує нові санкції проти рф

Японія видворить вісьмох російських дипломатів та працівників торговельного представництва.

Про це повідомляє у п’ятницю МЗС Японії, передає Kyodo News.

Як зазначається, заступник міністра закордонних справ Японії Такео Морі викликав посла росії Михайла Галузіна і повідомив йому про рішення Токіо, посилаючись на останні повідомлення про вбивство мирних жителів в Україні, повідомила на пресконференції речниця міністерства.

«З огляду на таку ситуацію, ми попросимо вісім дипломатів російського посольства та працівників торгового представництва покинути країну», – сказала речниця.

Водночас наголошується, що до їх числа Галузін не входить.

Крім того, прем’єр-міністр Японії Фуміо Кісіда оголосив у п’ятницю, 8 квітня про запровадження нового пакета санкцій проти рф – заборону імпорту вугілля та горілки, заморожування активів Сбербанку та Альфа-банку та призупинення нових інвестицій.

Кісіда зазначив, що санкційний список складатиметься з п’яти пунктів і є частиною зусиль Японії щодо посилення економічного та дипломатичного тиску на росію.

Зазначається, що уряд розширить коло осіб, які підлягають заморожуванню активів у Японії, до приблизно 550 із нинішніх 400, включаючи президента росії володимира путіна та його підлеглих.

«Росія неодноразово порушувала міжнародне гуманітарне право, вбиваючи мирних жителів і атакуючи атомні електростанції. Ми будемо впроваджувати потужні санкції, щоб зупинити подальшу ескалацію, якнайшвидше реалізувати припинення вогню і припинити вторгнення», – сказав Кісіда.

За його словами, щоб притягнути росію до відповідальності за її «жорстокі та нелюдські» дії, Японія підтримує розслідування Міжнародного кримінального суду щодо агресії проти України.

Реклама

Залишити коментар