У річці на Рівненщині зафіксували перевищення амонію: впала російська ракета

Значне перевищення амонію спостерігається у річці Іква, що протікає територією Тернопільської та Рівненської областей. Про це повідомив на своїй сторінці у Фейсбуці голова ОВА Віталій Коваль.

«Перевірили якість питної води в криницях Дубенського району та у річці Іква. Нещодавно сили ППО збили над Тернопільщиною ворожу ракету. Вона впала на об’єкт із рідкими мінеральними добривами на Кременеччині. З одного із резервуарів стався витік речовини, основу якої складав аміак. Вона повільно просочилася до річки Іква. Яка, зокрема, протікає через Дубно, Млинів та інші населені пункти Рівненщини. Лабораторні дослідження показали значне перевищення амонію в порівнянні із багаторічними фоновими концентраціями», – написав Коваль.

Він також зазначив, що фахівці Рівненського обласного центру контролю та профілактики хвороб вчора і сьогодні зробили заміри у 16 криницях тутешніх сіл вздовж р. Іква. Результат – вода придатна до вживання, показники в нормі.

Зараз фахівці проводять щоденний моніторинг якості питної води у джерелах централізованого та децентралізованого водопостачання.

Реклама

Залишити коментар