На Буковині жодна громада УПЦ МП не перейшла до ПЦУ

Про це повідомляє пресслужба Чернівецької обласної військової адміністрації.

Законодавством України гарантована реалізація права громадян України та осіб без громадянства, які офіційно перебувають на території України, на вільну зміну церковно-юрисдикційного підпорядкування. Порядок такого переходу вищначений статтею 8 Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації».

Рішення про зміну підлеглості мають ухвалитись не менш як двома третинами від кількості членів релігійної громади, необхідної для визнання повноважними загальних зборів релігійної громади відповідно до статуту релігійної громади.

З початку повномасштабного наступу та військової агресії з боку росії заяв щодо змін юрисдикційного підпорядкування до ОВА не надходило. Державна реєстрація з цього приводу не проводилася.

Від правоохоронних органів та громадян України повідомлень щодо порушень у сфері свободи совісті не фіксувалося та не надходило.

Управління культури Чернівецької ОВА працює у штатному режимі та готове надавати консультації і відповіді на звернення релігійних організацій відповідно до вимог законодавства України.

Реклама

Залишити коментар