Україна виконує боргові зобов’язання, про списання не йдеться – Шмигаль

Україна продовжує акуратно виконувати свої боргові зобов’язання та створила Фонд обслуговування та погашення державного боргу.

Про це Прем’єр-міністр Денис Шмигаль сказав у інтерв’ю «Інтерфакс-Україна».

“Україна завжди акуратно виконувала свої зобов’язання. Це імідж держави. 1 березня Мінфін України зробив купонну виплату у розмірі $292 млн за єврооблігаціями. Наступний великий платіж буде у вересні, тому немає жодного приводу розпочинати розмови про списання боргів”, – сказав Шмигаль.

Як наголосив прем’єр, для України важливою є довіра іноземних кредиторів.

“Ми хочемо позичати гроші, отримувати гранти, мати стабільні зв’язки з нашими закордонними партнерами, тому маємо бути відповідальними”, – пояснив він.

“Ми створили Фонд обслуговування та погашення держборгу. Україна та українці сьогодні захищають не лише себе, а й увесь цивілізований світ. Тому ми розраховуємо на розуміння ситуації та наповнення цього фонду”, – зазначив глава Кабміну.

Шмигаль повідомив, що уряд веде переговори щодо підтримки України з європейськими та американськими партнерами, з іншими країнами та міжнародними організаціями, а також із корпоративним сектором.

“Щодо країн – робота передбачає декілька частин. Перша – це забезпечення наповнення бюджету. Друга частина – це глобальна підтримка макрофінансової стабілізації. Третя – це частина майбутнього: це фонд оновлення України. Це recovery план”, – зазначив Шмигаль.

Реклама

Залишити коментар