“Укренерго” відкриває можливість для експорту електроенергії в Польщу: розпочали аукціон

НЕК “Укренерго” проведе перший після об’єднання енергосистеми України з європейською енергомережею ENTSO-E добовий аукціон з розподілу міждержавних перетинів для експорту електроенергії в Польщу. Про це повідомляє пресслужба Укренерго в Телеграмі.

“”Укренерго” відкриває можливість для експорту електроенергії в Польщу. А саме, відновлюються добові аукціони з розподілу міждержавних перетинів для експорту електроенергії в Польщу. Це перший аукціон після об’єднання енергосистеми України з енергомережею континентальної Європи ENTSO-E”, — йдеться в повідомленні. 

Аукціон пройде 28 березня 2022 року на день поставки 30 березня (фактична дата початку експорту). Обсяг виставленого на аукціон перетину — 210 МВт (щогодини). 

В Укренерго зазначають, що початок експорту електроенергії дозволить Україні отримати додаткові ресурси для відновлення та розвитку енергетичної інфраструктури в умовах війни.

А для європейських країн українська електроенергія, 70% якої вже зараз складається з низьковуглецевих джерел, відкриває широкі можливості для заміщення російського газу.

“Наш перший крок до європейського ринку електроенергії, який набуває надзвичайної важливості з огляду на війну в Україні. Він означає, що українська енергетика отримає додаткові кошти для підтримання своєї роботи у важкі части, а наші європейські партнери – ресурс для часткового заміщення російського газу”, — наголосили в Укренерго.

Реклама

Залишити коментар