У російського делегата мирних переговорів Романа Абрамовича виявили ознаки отруєння

Журналісти видання Wall Street Journal та розслідувачі групи Bellingcat та The Insider стверджують, що на переговорах української та російської делегацій в ніч з 3-го на 4 березня відбулось отруєння. Про це повідомляє Радіо Свобода.

За даними джерел WSJ, отруєння було організоване Москвою з метою зірвати переговори. Джерела допускають отруєння хімічною або біологічною речовиною або за допомогою електромагнітного випромінювання.

За даними The Insider, метою Кремля був не сам зрив переговорів, а атака на Романа Абрамовича. Два інші учасники постраждали лише тому, що після переговорів ночували з ним в одному помешканні, вказує видання.

Також The Insider і Bellingcat пишуть, що отруєння відбулося після переговорів – вночі троє членів української делегації, які були в одному помешканні, включно з Романом Абрамовичем і українським депутатом Рустемом Умеровим, відчули симптоми нездужання – печіння очей і шкіри. Повідомляється, що Абрамович на кілька годин втратив зір. Симптоми не проходили до ранку, після чого розпочалося поступове покращення.

Зараз усі троє почуваються нормально. Наступного дня після отруєння вони здали аналізи, які за допомогою Bellingcat були передані фахівцям з хімічної зброї.

Розслідувачі зазначають: отруйну речовину встановити поки не вдалося, проте експерти схиляються до того, що це було отруєння хімічною речовиною. Розглядається також гіпотеза опромінення мікрохвилями.

Реклама

Залишити коментар