В Україну везуть понад два мільйони доз препаратів йоду

Україна найближчими годинами отримає більш як два мільйони доз препаратів йоду, через дефіцит яких виник в аптечній мережі.

Про це в ефірі єдиного телемарафону повідомив голова Комітету Верховної Ради України з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький.

Певні затримки із постачанням, за словами парламентарія, пов’язані зі спровокованими російською агресією логістичними проблемами. Це ж стосується й постачань безрецептурних заспокійливих. “Ці медпрепарати, переважно, вітчизняного виробництва. Всі українські підприємства фармацевтичної галузі вже налагодили їх виготовлення. Думаю, найближчим днями їх також буде достатньо в аптеках”, – сказав Радуцький.

Також, за його словами, вже відбулися закупівлі гормональних препаратів: найближчими днями і їх дефіцит буде подолано.

Головне, за словами очільника профільного комітету парламенту, що аптеки, де це можливо, нині працюють. Адже у перші тижні російської агресії більшість таких закладів — передовсім, комерційних – були зачинені.

Крім того, Радуцький запевнив, що Міністерство охорони здоров’я найближчим часом вирішить питання доставки ліків у регіони, де тривають активні бойові дії.

Водночас він не виключив виникнення дефіциту інших медичних препаратів і засобів — передовсім, через згадані вже проблеми з логістикою. Радуцький попросив українців не провокувати такий дефіцит. Тобто, не закуповувати більше ліків, аніж потрібно. В ідеалі робити запаси не більше, ніж на місяць.

Реклама

Залишити коментар