Окупанти знову пошкодили лінію до ЧАЕС, яку напередодні відремонтувало Укренерго

Окупанти знову пошкодили лінію до Чорнобильської АЕС, яку вчора відремонтували фахівцями “Укренерго”.

Про це повідомляє прес-служба “Енергоатома”.

Аварійні бригади вимушені знову їхати в небезпечну зону та ліквідовувати пошкодження, кажуть в компанії.

“О 19:07 13 березня лінію поставили під напругу та почали відновлення енергоживлення інфраструктури ЧАЕС та міста Славутич. Однак завершити ці роботи не вдалося, тому що окупанти невдовзі знову пошкодили лінію”, – повідомили в Укренерго.

Надійне електроживлення ЧАЕС є критичним з точки зору ядерної безпеки.

“Лінія, яка живить ЧАЕС та місто Славутич знову пошкоджена окупантами після того, як ремонтна бригада Укренерго відремонтувала її”, – наголошують в Укренерго.

“Вчора, 13 березня, ремонтна бригада “Укренерго” відремонтувала високовольтну лінію електропередачі, яка живить Чорнобильську АЕС та місто Славутич. О 19:07 лінію поставили під напругу та почали відновлення енергоживлення інфраструктури ЧАЕС та міста Славутич. Однак завершити ці роботи не вдалося, тому що окупанти невдовзі знову пошкодили лінію. Ремонтна бригада НЕК “Укренерго” вимушена знову їхати на окуповану територію поблизу Чорнобильської АЕС, шукати та ліквідовувати нове пошкодження”, – додають в компанії.

“Укренерго” наголошує, що Чорнобильська АЕС є важливим об’єктом, який не може залишатися без надійного енергоживлення. Також від лінії, що живлять атомну станцію, залежить електропостачання мешканців міста Славутич. Тому безперешкодний і швидкий допуск ремонтних бригад “Укренерго” до цієї лінії для проведення оглядів та ремонтів є вкрай важливим не лише для українських споживачів, але й для Європи в цілому. Адже це допоможе уникнути повторної катастрофи на Чорнобильській АЕС та зберегти життя і здоров’я людей, що можуть стати її жертвами”, – йдеться в позиції Укренерго.

“Навіть після успішного ремонту й чергового відновлення електропостачання на ЧАЕС не виключено нові випадки пошкоджень ліній електропостачання через ворожі обстріли та спричинені ними пожежі. Персонал ЧАЕС, що не мав ротації з початку військової агресії, виснажений психологічно і фізично, і не може якісно проводити обслуговування станції.Єдиною гарантією безпеки ЧАЕС є повне відведення російських військ зі станції”, додали в Міненерго.

Реклама

Залишити коментар