Окупанти розстріляли колону мирних жителів на Київщині: 7 загиблих

Російські війська розстріляли колону мирних жителів, яка рухалася в рамках погодженого гуманітарного коридору. Про це повідомляє Головне управління розвідки Міноборони.

11 березня під час спроби евакуації з села Перемога (Баришівський район Київської області) в бік села Гостролуччя за погодженим “зеленим” коридором, окупанти розстріляли колону мирних жителів, яка складалась виключно з жінок та дітей.

За даними розвідки, результат цього звірячого вчинку – сім загиблих. З них одна дитина. Точна кількість поранених наразі невідома.

Після розстрілу окупанти змусили залишки колони повернутися до села Перемога і не випускають їх із населеного пункту. Наразі з ними практично неможливо встановити зв’язок, а також надати гуманітарну та медичну допомогу, зазначають у ГУР.

Чому це важливо: Питання захисту цивільного населення під час збройних конфліктів регулюється нормами міжнародного гуманітарного права. Зокрема, Четвертою Женевською конвенцією “Про захист цивільного населення під час війни”.

Згідно з цими нормами, навмисні напади на цивільних осіб, які не беруть безпосередньої участі в бойових діях прирівнюються до військового злочину.

Реклама

Залишити коментар