Яценюк: російські нафта і газ —це зброя проти вільного світу

Для Росії нафта й газ – це не енергопродукти. Це ще одна зброя Путіна проти вільного світу, – наголосив прем’єр-міністр України 2014-2016 років Арсеній Яценюк під час Саміту Європейської народної партії. Арсеній Яценюк нагадав, що США уже прийняли рішення про ембарго російської нафти та газу.

Він звернувся до європейських партнерів накласти повне ембарго на російські нафту та газ: «Розумію, що є дискусії щодо можливості ЄС справитися без РФ. На мою думку, ви можете це зробити. І це в інтересах і ваших, і світу».

Він зазначив, що можливо запровадити схожу систему, яка працює щодо Ірану: “Якщо ви вирішите, а я сподіваюся, ви це зробите, запровадити повне ембарго на російську нафту і газ, ви можете скористатися таким же механізмом, який був запроваджений в Ірані. Як ви знаєте, Іран може продавати свої енергопродукти, але всі надходження від цих продажів накопичуються на окремому депозитному рахунку. Якщо ви дозволите росіянам продавати газ і нафту до Європи, кошти за них можуть акумулюватися в спеціальному європейському банку, і жодної копійки не повернеться в Росію”.

За такого механізму, підкреслив він, кошти будуть знаходитися на депозитному рахунку, і цей рахунок може бути відкритий лише після того, як Росія буде відповідати усім критеріям: «Ключовий критерій – Росія має припинити війну, вивести свої війська».

Європа також абсолютно в змозі повністю перекрити поставки російського скрапленого газу до ЄС, наголосив він.

Арсеній Яценюк також додав, що опалювальний сезон фактично завершений: “ЄС має час на те, щоб позбутися від залежності від російської нафти і газу”.

Реклама

Залишити коментар