МАГАТЕ втратило зв’язок з системами моніторингу на Чорнобильській АЕС

Ситуація на Чорнобильській атомній електростанції надзвичайно небезпечна, адже ніхто не знає, що там відбувається.

Про це радник голови Офісу Президента Михайло Подоляк написав у Twitter.

«МАГАТЕ несподівано втратило зв’язок з моніторинговими системами гарантій на ЧАЕС. І тому зараз ніхто не розуміє, що саме відбувається в Чорнобилі, хто й чим там займається і чим це загрожує регіону. Надзвичайно небезпечна ситуація», – зазначив Подоляк.

Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) втратило зв’язок із віддаленою передачею даних від систем контролю безпеки Чорнобильської атомної електростанції. Україна також повідомила МАГАТЕ, що для безпечного управління ЧАЕС стає все більш терміновим і важливим ротувати близько 210 технічних співробітників і охоронців, які працюють там після того, як російські війська взяли станцію під контроль. Персонал знаходиться там упродовж останніх 13 днів і має обмежений доступ до їжі, води та медикаментів.

Україна просила МАГАТЕ очолити міжнародну підтримку, необхідну для підготовки плану заміни нинішнього персоналу та забезпечення об’єкта ефективною системою ротації. Генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі неодноразово наголошував, що персонал, який обслуговує ядерні об’єкти, повинен мати можливість відпочивати й працювати в регулярні зміни, заявляючи, що це має вирішальне значення для загальної ядерної безпеки.

Реклама

Залишити коментар