У ООН спростували повідомлення: в Організації не забороняли називати війну в Україні “війною”

У Секретаріаті ООН спростували повідомлення деяких ЗМІ про те, що секретаріат Організації отримав вказівку не вживати слова “війна” та “вторгнення” щодо ситуації в Україну. Як передає Укрінформ, про це написав у Твіттері речник Генерального секретаря ООН Стефан Дюжаррік.

“Це неправда, —  зазначив він. —  Це не той випадок, аби співробітники отримували вказівку не використовувати такі слова, як “війна” і “вторгнення” для опису ситуації”.

У понеділок, нагадав він, заступниця Генсека з політичних питань Розмарі Дікарло розмістила у Твіттері таке повідомлення: “Через майже два тижні стає до болю ясно, що після вторгнення Росії в Україну найбільше страждають мирні жителі —  убиті, поранені, переміщені особи. Ця війна безглузда. Ми готові підтримати всі сумлінні зусилля на переговорах, аби покласти край кровопролиттю”.

У вівторок сайт ООН розмістив велику публікацію під назвою «Війна в Україні набула «апокаліптичного» характеру, попереджають гуманітарні організації, закликаючи до забезпечення безпечного доступу».

Газета Irish Times повідомила, що секретаріат ООН нібито розіслав співробітникам електронною поштою рекомендації не називати ситуацію в Україні «війною» чи «вторгненням». Натомість доручено використовувати слова «конфлікт» або «військовий наступ».

Реклама

Залишити коментар