Країни НАТО отримали дозвіл на відправку винищувачів Україні – Блінкен

Країни НАТО отримали дозвіл на відправку винищувачів Україні на тлі повномасштабного вторгнення Росії, заявив держсекретар США Ентоні Блінкен.

«На це дається зелене світло», — сказав він в інтерв’ю CBS News.

За словами Блінкена, США ведуть переговори з Польщею про те, що НАТО могло б зробити для задоволення їхніх потреб, якщо вони вирішать надати винищувачі українцям.

«Що ми можемо вчинити? Як ми можемо допомогти переконатися, що вони отримають щось на додачу до літаків, які вони передають українцям?», — додав держсекретар США.

Джерело видання у Білому домі повідомило, що адміністрація президента США Джо Байдена працює над можливостями, які вона могла б надати Польщі, якщо вона вирішить передати винищувачі Україні. Співрозмовник зазначив, що є кілька питань, що виникають у зв’язку з таким рішенням, включаючи те, як винищувачі можуть бути передані із Польщі в Україну.

1 березня Сухопутні війська України повідомили, що після початку війни Росії проти України армії буде передано 70 винищувачів. Болгарія передасть Україні 16 Міг-29 та 14 Су-25, Польща передасть 28 Міг-29, а Словаччина 12 літаків Міг-29.

Реклама

Залишити коментар