Посол Пристайко у Великобританії заявив, що Україна може відмовитись від наміру вступити до НАТО

Посол України у Великій Британії Вадим Пристайко, який раніше працював міністром закордонних справ заявив, що Україна може розглянути варіант відмови від наміру вступити до НАТО, якщо це допоможе запобігти війні з Росією. Про це пише Бабель.

В ефірі BBC Radio ведучий запитав у Пристайка, чи може Україна розглянути варіант не вступу у НАТО, на що посол відповів, що з урахуванням існуючої загрози Україна могла б розглянути такий варіант.

Ведучий поставив уточнювальне запитання, аби зрозуміти, чи точно посол сказав, що Україна може відмовитися від вступу в НАТО, оскільки цей шлях закріплений у Конституції України.

“Так, ви маєте рацію, це те, що записано в нашій Конституції. Я зараз частково йду проти головного документа, що ми маємо. Коли я кажу це, я маю на увазі, що ми гнучкі у намаганні знайти найкращий вихід. Якщо нам доведеться пройти через якісь серйозні поступки, це те, що ми можемо зробити”, — пояснив Пристайко.

У Міністерстві закордонних справ заявили, що слова посла вирвані з контексту.

“Жодні рішення в зовнішній політиці нашої держави не можуть бути ухвалені всупереч Конституції України”, — наголосив прессекретар.

Пізніше сам Пристайко в коментарі «Європейській правді» уточнив сказане:

“Ми зараз на різних інтерв’ю тут пояснюємо, що курс на НАТО є навіть в Конституції і ніяких змін зараз немає, але ми не можемо розраховувати зараз на НАТО — бо ми не члени “родини”. Щоб уникнути війни просто зараз, ми готові на компроміси, але вони не лежать у сфері НАТО, а в Мінських домовленостях тощо. Щодо НАТО зараз — ми залишаємо курс, але вимушені шукати інші варіанти, які дозволять вижити просто зараз”, — додав Вадим Пристайко. 

Реклама

Залишити коментар