До Румунії прибули близько 1000 американських військових

До Румунії прибула оперативна група американських військових в рамках зміцнення сил НАТО на східному напрямку.

Про це повідомляє Reuters

Міністерство оборони Румунії повідомило, що до країни прибула оперативна група, яка отримає назву «Ягуар». Повідомляється, що оперативна група «Ягуар» складається з 900 військових та має на озброєні групу «Страйкерів» (американська бойова машина).

Ця група розміститься на військовій базі «Міхаіл Когелнічану» в області Констанца на сході країни. США використовують цю базу з 1999 року, раніше там розміщувався загін авіації. Також на території Румунії розташована система ПРО сил НАТО.

ЗМІ відзначає, що в середу до Румунії прибула перша частина контингенту, загалом близько сотні американських військових. Всього до країни для підсилення прибуло близько 1000 військових.

«Підсилення на східному фланзі з півночі на південь – це, без сумніву, є пріоритетом НАТО. Ми дуже чітко донесли до російської сторони, що в тому випадку, якщо вони продовжать курс на ескалацію та оберуть військовий шлях стосовно України, вони побачать збільшення сил НАТО на східному фланзі», – заявив журналістам у Бухаресті радник Державного департаменту США Дерек Чоліт.

Фото – Virgil Simonescu via REUTERS

Реклама

Залишити коментар