Ляшко попереджає про штрафи в 65 тисяч грн керівників лікарень, які урізатимуть ставки

Керівнику медичного закладу, який незаконно переводить працівника на 0,5 ставки, загрожує штраф у 65 тисяч гривень.

Про це міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко написав у Facebook після зустрічі з в.о. голови Державної служби України з питань праці Ігорем Дегнерою.

“Обговорили питання контрольних заходів щодо виплат заробітної плати медичним працівникам та незаконних переведень на 0,5 ставки зі збереженням навантаження на ставку. Якщо такий факт буде зафіксовано, то керівнику медзакладу загрожує штраф 65 000 гривень за кожного такого працівника”, – зазначив Ляшко.

Ляшко порадив медикам у такій ситуації звернутися зі скаргою до регіонального управління Держпраці.

За його словами, законодавство передбачає, що Держпраці проводить інспекційні перевірки, якщо отримає звернення від працівника про порушення законодавства про працю. При цьому інспекторам заборонено розголошувати джерело скарги та повідомляти, що відвідування було у зв’язку з отриманням такої скарги.

“Домовились, що найближчим часом відпрацюємо на урядовій нараді доручення про здійснення перевірок у закладах первинної та екстреної медичної допомоги, оскільки вони вже повністю отримали свої виплати від НСЗУ”, – зазначив Ляшко.

Держпраці буде залучене до перевірок тих медичних закладів, звідки надходить найбільше скарг щодо виплат заробітних плат (номер гарячої лінії МОЗ 0-800-60-20-21), а також тих, де офіційно зафіксована заборгованість.

“Додатково на зустрічі обговорили й запланували посилити співпрацю з визначення лабораторій, які проводять атестацію робочих місць за умовами праці та контролю їх діяльності. Крім того, підняли питання вдосконалення проведення медичних оглядів працівників, які працюють у шкідливих умовах праці, та потенційну можливість цифровізації результатів атестації робочих місць та медичних оглядів”, – додав Ляшко.

Реклама

Залишити коментар