Україна отримала першу партію пігулок “Молнупіравір” від COVID-19

У неділю, 6 лютого, до України прибули перших 60 тис. курсів ліків проти коронавірусної інфекції “Молнупіравір” від американської фармацевтичної компанії Merck Sharp & Dohme

Про це міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко відзвітував на Facebook.

“Роботу над контрактуванням “Молнупіравіру” ми почали ще у листопаді, під час підготовки до чергової хвилі COVID-19. Зараз ці ліки допоможуть нам у боротьбі з хворобою та збережуть життя пацієнтам із груп ризику”, – зазначив очільник МОЗ.

Він запевнив, що вже найближчим часом міністерство розподілить препарати та відправить їх у різні регіони країни. А до квітня-місяця має надійти ще 240 тис. курсів цих таблеток.

Ляшко пояснив, що “Молнупіравір” – це противірусний препарат прямої дії, що блокує фермент, необхідний вірусу, аби відтворювати свій генетичний код. Цим ліки не дають SARS-CoV-2 розмножуватися всередині організму та знижують ризик важкого перебігу COVID-19.

Випускається препарат у формі пігулок, не має якихось специфічних вимог щодо зберігання і його зручно приймати хворим. Був зареєстрований та дозволений до екстреного застосування у США, Японії, Великій Британії тощо.

Реклама

Залишити коментар