Латвія планує відправити своїх військових до України

Міністерство оборони Латвії підготувало проєкт Сейму щодо рішення відправити військовослужбовців Національних збройних сил країни на навчальну операцію в Україну.

Як повідомляє Delfi, проєкт передбачає участь збройних сил Латвії в канадській операції Unifier на території України.

Планується, що війська будуть відправлені на термін, встановлений у рішенні Канади про дію операції.

Проєкт про рішення Сейму ще має бути розглянуто урядом.

Мета операції – допомога в навчанні сил безпеки, вдосконалення та посилення їхніх можливостей. Латвія також планує брати участь у цій операції, щоб зробити свій внесок у зміцнення обороноздатності України.

Це ще один спосіб, яким Латвія може надати підтримку Україні. Однак у Міноборони поки що не повідомили, скільки військових планується відправити в Україну, в якому регіоні буде розташована їхня база та скільки це коштуватиме держбюджету.

27 січня прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо повідомив, що канадські військові інструктори продовжать перебувати в Україні в межах Unifier до 2025 року, а їхню кількість збільшать удвічі – до 400 військових.

Він додав, що Канада також передасть Україні «нелетальне обладнання, поділиться розвідувальними даними та допоможе протистояти кібератакам».

Довідка:

Місія Unifier — це спільна канадсько-українська військова місія, яка має на меті збільшити обороноздатність Збройних сил України через обмін досвідом та спільні військові навчання.

Реклама

Залишити коментар