У письмовій відповіді на вимоги РФ Вашингтон підтвердив, що двері НАТО залишаться відчиненими — Блінкен

Держсекретар США Ентоні Блінкен розповів, про що йдеться у письмовій відповіді Вашингтона на вимоги Росії щодо «гарантій безпеки».

Під час брифінгу Блінкена спитали, чи містить документ чітке «ні» США на російські вимоги щодо подальшого нерозширення НАТО та невступу України до Альянсу.

Глава Держдепартаменту заявив, що у письмових відповідях США повторили те, що казали до цього публічно:«Ми відстоюватимемо принцип “відкритих дверей” НАТО і, як я неодноразово казав, ми залишимося віддані цьому зобов’язанню. Документ дає однозначну відповідь на деякі ключові принципи, яких ми дотримуємося… це стосується політики “відкритих дверей”».

За словами Блінкена, у документі чітко визначено принципи, які відстоюватимуть США, та перераховано занепокоєння США та їхніх союзників діями Росії щодо України та в європейському регіоні загалом. Також відповідь зачіпає «занепокоєння» Росії та пропонує сфери, в яких країни можуть посилити колективну безпеку. Президент США Джо Байден брав активну участь у підготовці документа.

Реклама

Залишити коментар