Останні 30 років Україна рухається до європейської ідентичності, однак, цей процес довгий і важкий, – Йосиф Зісельс

Перехід від євразійської або змішаної колективної ідентичності до європейської є довгим і важким, саме це відбувається в Україні останні 30 років.

Про це заявив правозахисник, член Ініціативної групи «Першого грудня» і Стратегічної Ради Руху Опору Капітуляції Йосиф Зісельс під час Національного круглого столу з нагоди Дня Соборності України, проведеного під егідою Київського безпекового форуму.

«Впродовж сторічч на українців та меншин, які жили на цій території, впливали два потужних центри ідентичності, умовна назва яких: європейська та євразійська. Результат сотень років впливу – це змішана ідентичність, де в різних пропорціях перемішані дві згадані», – сказав він.

Зісельс підкреслив, що Майдан і антимайдан, війна на Сході України та можлива нова війна є похідними від цього протистояння.  

«Системи цінностей, які закладені у фундаменти цих двох цивілізацій, не просто різні – вони протилежні», – наголосив він.

«Перехід конкретного народу від євразійської або змішаної колективної ідентичності до європейської пов’язаний насамперед зі зміною колективної системи цінностей. Таким чином він еволюційний – тобто довгий, тяжкий, суперечливий і непослідовний. Саме так ми рухаємося останні 30 років», – підкреслив правозахисник.

Він відзначив, що велика проблема полягає в тому, що близько 50% українців байдуже, яку модель цивілізації Україна матиме у майбутньому.

«Вони здатні пристосуватися до будь-якої моделі, бо основне навантаження їхньої колективної ідентичності – це реалізація цінності виживання, а не цінності самореалізації», – сказав Йосиф Зісельс.

Київський Безпековий Форум – провідна міжнародна платформа України з проблем війни і миру, заснована Фондом Арсенія Яценюка «Відкрий Україну».

Трансляція Національного круглого столу – https://youtu.be/wZiQjPDtIjA

Реклама

Залишити коментар