Невідомі виставили на продаж персональні дані українців, викрадені ймовірно з “Дії”

Невідомий хакер виставив на продаж персональні дані громадян України, за його словами, отримані із державного сервісу “Дія”. Оголошення опублікували на онлайн-ресурсі RaidForums. Про це повідомив експерт із кібербезпеки Андрій Баранович на своїй сторінці у Фейсбук.

“Мені здається, чи час починати турбуватися? Шість годин тому невідомі виклали на RaidForums дані з (імовірно) Дії, яка (імовірно) нічого не зберігає”, — зазначив кіберексперт. — “Я справді не знаю, звідки дані, не можу перевірити. Але їх багато”.

Як стверджує автор оголошення, база містить 2,6 мільйона записів із розширеною інформацією про українців, включаючи їхні документи:

– імена, прізвища та по батькові;

– дати народження;

– номери телефонів;

– індивідуальні податкові номери;

– дані з державних та закордонних паспортів (серія, номер, дата та місце видачі);

– дані із ID-карт.

Згідно з повідомленням, дані містяться у форматах SQL (код), JPG (зображення), JSON (текст на основі jаvascript). У полі попереднього перегляду розміщені JPG-файли паспортів, посвідчень особи, водійських прав, військових квитків, дипломів та сертифікатів низької якості у кодуванні base64. У полі signed_data міститься JSON з розширеною інформацією про громадян, включаючи їхні документи.

Для перегляду доступні три архіви загальним обсягом понад 11,4 ГБ. Користувач форуму готовий продати всю базу даних за $15 тисяч. У майбутньому він обіцяє злити дані із реєстрів Мінрегіонів, МВС, судового, електронних кабінетів водія, порталу здоров’я.

Реклама

Залишити коментар