У Путіна заявили, що не можуть більше терпіти “вторгнення” НАТО в Україну

Прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков заявив, що Москва більше не може миритися із вторгненням НАТО в Україну і вважає за необхідне залишити свої війська біля її кордону.

Про це Пєсков розповів в інтерв’ю американському телеканалу CNN, повідомляє РИА Новости.

“Ми спостерігаємо поступове вторгнення НАТО на територію України зі своєю інфраструктурою, своїми інструкторами, запасами оборонного та наступального озброєння, навчання українських військових тощо”, – сказав прессекретар Путіна.

За його словами, такий розвиток подій підвів відносини Москви та альянсу до “червоної межі”. Прес-секретар додав, що цю ситуацію російська сторона “не може більше терпіти”.

“І це було головною причиною, з якої президент Путін сказав: “Хлопці, для нас це реальна загроза”. І це реальна загроза стабільності та безпеці в Європі та європейській архітектурі безпеки”, – сказав Пєсков.

Представник Кремля підкреслив, що Росія вважає за необхідне залишити свої війська біля кордону з Україною — нібито це запобіжні заходи та реакція на напругу в регіоні, на недружню атмосферу, “створену різними навчаннями НАТО, винищувачами та шпигунськими літаками НАТО, просуванням інфраструктури НАТО” до кордонів РФ.

Прес-секретар зазначив, що Москва нікому не загрожує військовою операцією, але буде змушена вжити контрзаходів у разі подальшого розширення альянсу.

За його словами, РФ змушена реагувати і “вживати запобіжних заходів”.

“Тому наші військові на нашій території там”, – сказав він.

Пєсков висловив віру в те, що політична мудрість президентів РФ Володимира Путіна та США Джо Байдена “є хорошим підґрунтям для продовження спроб дійти порозуміння, але ситуація критична”.

Він також зазначив, що Росія ні з ким не обговорюватиме можливість виведення будь-яких озброєнь із території Калінінградської області.

“Росія не ні з ким обговорюватиме виведення будь-яких ракет, будь-яких озброєнь з Калінінграда, оскільки Калінінград є територією Росії”, – сказав прес-секретар Путіна.

Реклама

Залишити коментар