ЄС продовжив на пів року санкції проти Росії за агресію в Україні

ЄС оголосив про рішення продовжити санкції проти Російської Федерації за дії з дестабілізації України на наступні шість місяців, до 31 липня 2022 року.

Відповідна інформація оприлюднена у четвер на сайті Європейської ради.

«Рада ЄС сьогодні вирішила продовжити дію обмежувальних заходів, спрямованих проти певних економічних секторів Російської Федерації, на шість місяців, до 31 липня 2022 року. Рішення Ради ЄС базується на останній оцінці стану імплементації Мінських угод, – що, як передбачалося, мали бути виконані до 31 грудня 2015 року», – йдеться у повідомленні.

У документі нагадується, що вперше згадані санкції були запроваджені 31 липня 2014 року за дії Росії, спрямовані на дестабілізацію в Україні. Вони передбачали обмеження у доступі на первинний та вторинний ринки капіталів ЄС для певних російських банків та компаній, та забороняли різні форми фінансової допомоги та брокерських послуг для російських фінансових інституцій.

Обмежувальні заходи ЄС також забороняють прямий або непрямий імпорт, експорт та передачу всіх матеріалів, що мають відношення до оборони, та встановлюють заборону на поставки товарів подвійного призначення для військового використання або до військових кінцевих споживачів в Росії.

Крім того, санкції надалі обмежують доступ Росії до певних чутливих технологій, що можуть бути використані в російському енергетичному секторі, наприклад, у видобутку та у розвідці нафти.

Реклама

Залишити коментар