Допомога для малозабезпечених: в Україні можуть запровадити талони на їжу

Через рекордні ціни на енергоносії у 2021 році, нині очікують значне здорожчання харчових продуктів. Офіс Президента готує варіанти “антикризових заходів”. Одним з них є впровадження продуктових карток.

Нещодавно радник президента з економічних питань Олег Устенко в коментарі виданню BBC Ukraine. повідомив про можливе запровадження чогось на кшталт “продуктових карток”, які діють у США.

“Це можуть бути і додаткові виплати для компенсації зростання цін, і запровадження food stamps у системі “Дія” — так званих “продуктових чеків”, як це практикується в США”, — додав він.

Ймовірно, “продуктові картки” навіюють спогади про радянщину з її видачею обмеженого обсягу продуктів по талонам. Проте, якщо говорити про програму продовольчих чеків SNAP (Програма додаткової допомоги в галузі харчування, Supplemental Nutrition Assistance Program), що діє в США, то вона передбачає щомісячні дотації тим, хто цього потребує. У США талони на продукти еквівалентні грошам. За них можна купити продукцію у місцевих фермерів. Щорічно на цю програму витрачають 80 млрд доларів.

Поки що влада не назвала критерії отримання продуктових карток. Відомо, що талони призначаються для малозабезпечених. Передбачається, що картки будуть існувати не тільки в паперовому вигляді, а й в електронному. 

Реклама

Залишити коментар