Збиття літака МАУ: Іран відкинув ультиматум та відмовився брати участь у переговорах щодо компенсацій

Іран відкинув ультиматум Міжнародної групи з координації допомоги жертвам катастрофи літака МАУ та відмовився брати участь у переговорах щодо компенсацій за збиття рейсу.

Про це йдеться у спільній заяві Міжнародної групи, до якої входять представники Канади, Швеції, Великої Британії та України. Її опублікувало Міністерство закордонних справ України.

Ще 16 грудня ці країни виступили зі спільною заявою, що вимагають від Ірану до 5 січня 2022 року підтвердити готовність брати участь в переговорах. І наголошували, що інакше розглянуть «інші шляхи розв’язання цього питання в межах міжнародного права».

27 грудня 2021 року Іран відповів і заявив, що не бачить потреби вести будь-які подальші переговори щодо відшкодувань, попри те, що влітку 2020 року погодився співпрацювати.

 «Нам зрозуміло, що Іран продовжує уникати виконання своїх міжнародно-правових зобов’язань, відмовляючись вести подальші переговори з Міжнародною групою та не відшкодовуючи шкоди за свої дії. Міжнародна група не вважає за доцільне терпіти наругу над пам’яттю 176 невинних жертв», — йдеться в заяві.

Там назвали всі подальші спроби переконати Іран і вступити в переговори марними. І наголосили, що надалі зосередяться на розв’язанні цього питання відповідно до норм міжнародного права, щоб домогтися компенсацій.

Літак Boeing-737 авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України» розбився вночі 8 січня 2020 року невдовзі після вильоту з міжнародного аеропорту «Імам Хомейні» в Тегерані. На борту перебували 167 пасажирів і 9 членів екіпажу, усі вони загинули. Серед жертв авіакатастрофи — 11 українців.

Спочатку влада Ірану не визнавала факт збиття, але через деякий час підтвердила, що літак помилково збили протиповітряні сили країни.

У липні 2020-го у Франції успішно розшифрували дані обидвох «чорних скриньок» збитого літака. В МЗС України заявили, що розшифрування підтвердило: лайнер упав унаслідок влучення в нього ракети, а на момент збиття він був справний.

Розслідування катастрофи іранською стороною неодноразово критикувала як Україна, так і інші країни, причетні до аварії. Зокрема, у лютому 2021-го спеціальні доповідачі Організації Об’єднаних Націй оприлюднили лист до уряду Ірану, у якому звинувачували країну в численних порушеннях міжнародного права, «неточностях» у звіті про трагедію та в непрозорому розслідуванні. До цього звернення приєдналася й Україна.

Реклама

Залишити коментар