Білорусь висловила протест Україні через смолоскипну ходу на честь 113-річчя Бандери

Посольство Білорусі в Україні надіслало до Міністерства закордонних справ України ноту із засудженням смолоскипної ходи на честь дня народження лідера та ідеолога Організації українських націоналістів Степана Бандери, яка відбулася в Києві 1 січня.

Про це йдеться на сайті диппредставництва.

Там заявили про «мовчазне потурання влади України масовій участі активістів білої білоруської екстремістської опозиції» та нарікнули на висвітлення події на українському телебаченні.

«Посольство висловлює рішучий протест у зв’язку з наростаючою радикалізацією антибілоруської позиції України, що виражається в потуранні демонстративному вшануванню колабораціоністів і катів білоруського народу, і вимагає припинити спроби героїзувати злочини проти людяності, які не мають терміну давності і не можуть бути прощені білоруським народом», — ідеться в заяві.

Напередодні спікер Державної Думи Росії В’ячеслав Володін заявив, що за «заохочення націоналізму в Україні потрібно запроваджувати санкції», а Європарламент, ПАРЄ та ОБСЄ мають засудити «те, що відбувається».

Перед цим марш на честь Бандери засудило посольство Ізраїлю в Україні — там вимагають розслідування.

У Києві в суботу, 1 січня, відбулася традиційна щорічна факельна хода на честь 113-ї річниці від дня народження Степана Бандери. У ній взяли участь близько 600 людей. Загалом у 20 регіонах України в заходах взяли участь близько 3,5 тисячі людей. У поліції наголосили, що вони пройшли без порушень.

1 січня відзначалася 113-та річниця від дня народження лідера Організації українських націоналістів, одного з головних ідеологів та теоретиків українського націоналістичного руху XX століття — Степана Бандери.

Довідка:

Степан Бандера та Ярослав Стецько були авторами Акту відновлення Української держави, який був проголошений 30 червня 1941 року. 5 липня 1941-го Бандеру помістили під домашній арешт, а з 15 вересня 1941 року — у центральну Берлінську в’язницю. З початку 1942-го до серпня 1944-го він був у концтаборі Заксенгаузен. У вересні 1944 року Бандеру звільнили та запропонували взяти участь у керівництві антирадянським збройним рухом у тилу Червоної армії, проте він відхилив пропозицію і на співпрацю не погодився. Степана Бандеру вбив агент КДБ Богдан Сташинський у Мюнхені 15 жовтня 1959 року.

Реклама

Залишити коментар