Україна оголосила підозру російському міністру

Служба безпеки України повідомила про підозру міністру транспорту Росії Віталію Савельєву та його заступнику. Їм закидають незаконне переправлення осіб через український державний кордон.

Про це повідомляє пресслужба Офісу генерального прокурора.

Віталій Савєльєв та його заступник протягом 2009-2020 років перебували на керівних посадах найбільшого авіаперевізника РФ ПАТ «Аерофлот».

Так, Савельєва, який входить до вищої ради путінської партії «Єдина Росія», та його заступника звинувачують за ч. 3 ст. 332 (організація незаконного переправлення осіб через державний кордон) Кримінального кодексу України.

Правоохоронці заявили, що російська авіакомпанія виконувала незаконні регулярні пасажирські авіаперевезення до закритого міжнародного аеропорту «Сімферополь» та у зворотному напрямку.

За даними слідства, підозрювані здійснили понад 34 тисячі рейсів до анексованого Криму з квітня 2014 року по листопад 2020 року. Таким чином незаконно переправили щонайменше 329 тисяч людей. 

Рейси виконували всупереч нормам міжнародного права та повітряного права України. У 2014 році Україна як держава, на території якої розташований аеропорт «Сімферополь», повідомила усі міжнародні структури, зокрема і Росію, про його закриття.

Реклама

Залишити коментар