Міноборони розширило для жінок перелік професій, які зобовʼязують стати на військовий облік

В Україні представницям багатьох поширених професій доведеться стати на облік військовозобов’язаних. У Міністерстві оборони обіцяють вже до кінця року розробити відповідну процедуру.

Про це свідчить наказ Міністерства оборони від 11 жовтня, який Міністерство юстиції зареєструвало 3 грудня.

Цим документом затвердили перелік спеціальностей та/або професій, які є спорідненими з відповідними військово-обліковими спеціальностями. Представниці цих сфер беруться на військовий облік військовозобов’язаних.

У переліку є багато поширених професій, зокрема лікарі, програмісти, юристи та водії. Проте там можна знайти й, здавалося б, доволі далекі від військової сфери професії — фотографів, бібліотекарів та навіть фахівців у галузі страхування. Повний перелік професій можна побачити тут.

Цей наказ зобов’язує головнокомандувача упродовж 6 місяців синхронізувати з цим документом нормативно-правові акти. Проте радниця заступника міністра оборони Наталія Воронкова 22 грудня в етері «Громадського радіо» розповіла, що вже до кінця року відомство розробить алгоритм, як жінкам стати на військовий облік.

«Кожен військкомат самостійно визначає алгоритм, як стати на облік. Думаю, що ми розробимо алгоритм і до кінця наступного тижня він буде на сайті військкоматів. Якщо буде можливість, то на облік можна буде стати електронно», — пояснила Воронкова.

Реклама

Залишити коментар