Кримськотатарський телеканал ATR може припинити мовлення на окупований Крим

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денiсова звернулася до Кабміну з проханням забезпечити стабільне фінансування кримськотатарського телеканалу ATR, який оголосив про можливе припинення супутникового мовлення на території окупованого Криму.

Про це Денiсова повідомила у Telegram.

За її словами, єдиний кримськотатарський телеканал ATR здійснює мовлення кримськотатарською та українською мовами.

За даними Денісової, ATR офіційно повідомив про можливе припинення з 21 грудня супутникового мовлення на тимчасово окупований Крим через істотне недофінансування.

“Така ситуація є неприпустимою, оскільки жителі тимчасово окупованого півострова потребують об’єктивної інформації про сучасну Україну. Зокрема їх цікавлять дії держави щодо захисту прав кримчан”, – підкреслила омбудсман.

Денісова наголосила на важливості забезпечення мовлення ATR у Криму.

“Звертаюся до Кабінету Міністрів України забезпечити стабільний механізм фінансування телеканалу ATR, який здійснює мовлення кримськотатарською та українською мовами”, – заявила вона.

За словами Денісової, проблема недофінансування кримськотатарського мовника постає не вперше. Зокрема на початку 2020 року через брак коштів колектив телеканалу був скорочений на 45 відсотків.

“Тоді за моїми рекомендаціями, наданими Держкомтелерадіо, рішенням уряду було виділено додаткові кошти. Сподіваюся на вирішення проблеми та надання державою фінансування єдиному кримськотатарському телеканалу ATR, який після окупації Криму Росією з 2015 року здійснює мовлення з Києва”, – відзначила вона.

Реклама

Залишити коментар