Канцлер Австрії: санкції проти «Північного потоку-2» зашкодять ЄС

Новий канцлер Австрії Карл Негаммер заявив, що санкції проти газопроводу «Північний потік-2» через ситуацію на російсько-українському кордоні зашкодять Євросоюзу.

Про це він заявив в інтерв’ю газеті Die Welt.

Канцлер закликав ввести газопровід в експлуатацію, як і планувалося, оскільки країни ЄС «потребують газу і нафти». Він заявив, що в тому числі для Австрії важливо забезпечити енергопостачання з якомога більшої кількості джерел.

«Я не пов’язую введення в експлуатацію «Північного потоку-2» з поведінкою Росії в Україні. Але ясно і те, що насильство не може бути політичним засобом. Порушення міжнародного законодавства матиме відповідні наслідки, як це вже відбувалося у минулому», – сказав Негаммер.

Негаммер своїм висловом продовжив лінію колишнього канцлера Австрії Себастьяна Курца, котрий у жовтні пішов у відставку на тлі корупційного скандалу. Курц також наголошував, що будівництво «Північного потоку-2» відповідає економічним інтересам Австрії.

Попередній уряд Німеччини також виступав за реалізацію проєкту. Нинішня коаліція соціал-демократів, Вільних демократів і «Зелених» у коаліційній угоді не згадує саме «Північний потік-2». Проте партія «Зелених», яку представляє Бербок, виступає проти реалізації проєкту.

Проти будівництва газопроводу виступають також США, Україна та низка країн Євросоюзу. Противники проєкту вважають, що Росія зможе використати його як важіль тиску інших країн. Київ також побоюється, що через «Північний потік-2» припиниться транзит газу через українську територію.

Реклама

Залишити коментар