Арсеній Яценюк: Байден консолідував світ на підтримку України

Путін хотів показати, наскільки він сильний, проте в результаті він показав, наскільки сильний Байден, — наголосив Прем’єр-міністр України 2014-2016 років, лідер партії “Народний фронт” Арсеній Яценюк у програмі “Реальна політика” на телеканалі “Україна 24”.

“Байден продемонстрував, що Україну він не здасть при жодних обставинах. Байден продемонстрував, що він не один, а він сконсолідував весь західний світ. Байден сказав, що рішення по НАТО росіян не стосується, а стосується України і НАТО. І Байден заявив, що вони далі підтримуватимуть Україну, в тому числі і постачанням озброєння“, — підкреслив він.

“Увесь російський наратив про те, що Захід не підтримує Україну, що Захід кинув Україну, – розвалився. І мені видається, що внаслідок дій Путіна ми стали сильніші як Україна. Я вже не кажу, що ми з’явилися знову не просто на шпальтах всіх газет, а в основних світових новинах і взагалі на радарах всіх світових лідерів. І за нами став весь світ”, — наголосив Арсеній Яценюк.

Водночас він підкреслив, що Путін – це надзвичайно серйозний ворог: “Та машина, яка є в Росії, — її треба дуже серйозно брати до уваги”.Проте Путін та його оточення з ФСБ, наголосив він, “бачать картину світу виключно через грати тюрми народів, чим є Російська Федерація. Він завжди помилявся по відношенню до України”.

Арсеній Яценюк нагадав, що Путін помилився у 2004 році, коли двічі вітав Януковича з обранням на посаду президента України. 2013 року, нагадав він, Путін був переконаний, що українці не повстануть після відмови Януковича підписати угоду з ЄС і не будуть чинити опір, коли зайде російський солдат.

“Він був переконаний, що уряд, який я тоді мав честь очолити, паде через тиждень чи два. Але нам вдалося, незважаючи на різні конфлікти всередині, не допустити цього. Тобто, і тут Путін помилився”, — підкреслив Арсеній Яценюк.

“Далі Путін був переконаний, що Захід стомиться і відвернеться від України. Вісім років пройшло – не відвернувся. Далі він був переконаний, що Україна впаде економічно, військово, що пройдуть вибори і виграють проросійські сили”, — нагадав він. “Протягом останніх 15 років Путін помиляється”, — додав Арсеній Яценюк.

Реклама

Залишити коментар