У Чернівцях відкриють музей української вишиванки

У Чернівцях 3 грудня збираються відкрити Музей української вишиваної сорочки.

Про це написала співзасновниця Дня вишиванки Леся Воронюк.

“Наразі один з найбільших та найамбітніших проєктів – створення в Чернівцях Музею української вишиванки (інтерактивного музею реліквій та технологій). Музей має на меті презентувати українську вишиту сорочку (та стрій загалом) у кількох ціннісних площинах: як високомистецький естетичний витвір, що займає вагоме місце в контексті світової культурної спадщини, та як український національний духовний символ ідентичності, перемог, нескореності, любові”, – розповіла вона.

За словами Воронюк у музеї представлять сорочки з усіх регіонів України. Також тут використають сучасні технології, інтерактивність, інклюзивність, постійні комунікації та проєкти з авторитетними майстрами та науковцями, грантову систему підтримки молодих майстрів і науковців, які працюють в галузі етнографії, міжнародну діяльність.

Вона також наголосила, що Всесвітній день вишиванки зародився в Чернівцях 15 років тому. Зі студентської акції ініціатива переросла у велику міжнародну платформу презентації української культури у світі та відновлення культурної спадщини в Україні.

Довідка: Всесвітній день вишиванки – міжнародне свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу. Дата проведення – щороку в третій четвер травня.

Реклама

Залишити коментар