СБУ заявляє про затримання бойовика «ЛНР», причетного до штурму Луганського аеропорту

Служба безпеки України на Луганщині затримала колишнього бойовика так званого «Міністерства державної безпеки ЛНР», який там був ватажком окремого підрозділу.

Про це повідомила пресслужба СБУ.

Чоловік перебував у розшуку за участь у незаконних збройних формуваннях та посягання на територіальну цілісність України.

За даними СБУ, він є мешканцем Луганська. На початку війни на Донбасі обіймав посаду командира бойової тактичної групи в «окремій бригаді спецпризначення “Одеса” МДБ ЛНР», а також брав особисту участь у боях проти українських військових.

Очолюваний ним підрозділ брав участь у штурмі Луганського аеропорту, захопленні приміщень банківських установ та помешкань місцевих жителів. 

За даними СБУ, цей бойовик також координував пошук і затримання українських патріотів на тимчасово окупованій території, а також взаємодію угрупувань місцевих бойовиків із російськими кураторами.

У спецслужбі кажуть, що покинути «МДБ ЛНР» чоловіку довелося через конфлікт з іншими ватажками бойовиків. Після цього він тривалий час переховувався на території Росії. Проте зрештою українські правоохоронці в межах спецоперації вивели його на українську територію.

Зловмиснику повідомили про підозру в учиненні злочинів за частиною 2 статті 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України) та частиною 2 статті 260 (участь у діяльності не передбачених законом збройних формувань) Кримінального кодексу України. За це чоловіку загрожує від 3 до 10 років тюрми з конфіскацією майна. Суд обрав йому запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Бої за Луганський аеропорт тривали у 2014 році. Українські десантники тримали оборону аеропорту з квітня 2014 року у повному оточенні без наземного сполучення.

У липні українські війська пробили дорогу до летовища, розблокувавши його. Проте внаслідок серпневого наступу проросійських сил аеропорт повторно потрапив в оточення.

У ніч на 1 вересня 2014 року українські захисники вийшли з руїн аеропорту — після 146 днів його оборони.

Реклама

Залишити коментар