Британія першою у світі схвалила таблетки від коронавірусу

Велика Британія стала першою країною у світі, яка схвалила застосування таблеток від коронавірусу Lagevrio (Molnupiravir) — препарату, розробленого американськими фармаконцернами Merck та Ridgeback Biotherapeutics.

Про це повідомило британське Агентство з контролю за лікарськими засобами та виробами медичного призначення.

Препарат показав безпеку та ефективність для зниження ризику госпіталізації та летального результату пацієнтів з м’яким та помірним перебігом COVID-19, у яких підвищений ризик розвитку серйозного захворювання.

Таблетки блокують фермент, необхідний коронавірусу для відтворення ДНК. Це запобігає його розмноженню, підтримуючи низький рівень вірусу в організмі, а, отже, знижує тяжкість захворювання.

Дослідження показали, що ліки найефективніше приймати на ранній стадії інфікування. Їх рекомендують приймати якнайшвидше після позитивного результату тесту на COVID-19, але не пізніше п’яти днів після появи симптомів.

Molnupiravir рекомендований для застосування людям з легкою та середньою формою COVID-19, які мають принаймні один фактор ризику розвитку тяжкої форми захворювання. До таких факторів належать ожиріння, літній вік (понад 60 років), цукровий діабет або хвороби серця.

Реклама

Залишити коментар