Перешкодою зростанню ВВП на 4% за підсумками року може стати лише локдаун – Шмигаль

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль вважає, що цьогорічному зростанню ВВП на 4% може завадити лише потужна хвиля коронавірусу, через яку доведеться запроваджувати додаткові карантинні обмеження.

Про це глава уряду написав у Facebook.

«Ми очікуємо, що цьогорічне зростання ВВП складе близько 4%, і це означатиме, що Україна відіграла падіння економіки внаслідок коронакризи. Єдине, що може завадити цьому сценарію, – це чергова потужна хвиля коронавірусу, через яку доведеться вводити додаткові карантинні обмеження», – зазначив Шмигаль.

Водночас він перелічив основні фактори, що сприяють економічному зростанню.

Зокрема, за словами Шмигаля, це стабільно зростаючий споживчий попит.

«Роздрібна торгівля у 2021 році вже збільшилася приблизно на 13%. Це залишається одним із факторів позитивної динаміки ВВП. Українці продовжують активно споживати, і це рухає економіку вперед. Вперше в історії незалежності середня зарплата перевищила 500 доларів», – зазначив він.

Також Прем’єр-міністр заявив про зростання інвестицій, зростання сільського господарства.

Крім того, за словами Шмигаля, будівельний сектор за перші 8 місяців показує зростання на майже 2%.

«Ми очікуємо на продовження цього зростання, в тому числі завдяки програмі Президента “Велике будівництво”, а також розширеним урядовим програмам іпотечного кредитування», – сказав він.

Зростають, додав Шмигаль, і важливі галузі промисловості, зокрема машинобудування, металургії та хімічної промисловості. Перші два сектори зростають на більш ніж 7 відсотків в цьому році, підкреслив він.

І наостанок, за даними глави уряду, покращилися очікування та настрої бізнесу.

«Опитування Європейської бізнес асоціації, Американської торговельної палати, а також Національного банку демонструють оптимістичні настрої бізнесу по прибутках, досягненню фінансових результатів, зарплатах та реінвестиціях. Другий місяць поспіль всі секторальні індекси перевищують нейтральний рівень», – зазначив він.

Реклама

Залишити коментар