Керівнику одного з підрозділів Чернівецької міської ради повідомили про підозру — СБУ

За матеріалами Служби безпеки України двом працівникам Департаменту урбаністики та архітектури Чернівецької міської ради, причетним до несанкціонованого копіювання інформації з обмеженим доступом, повідомили про підозру. Про це повідомляє СБУ у Чернівецькій області.

Нагадаємо, навесні поточного року оперативники СБУ встановили, що посадовці міськради скопіювали електронні документи з обмеженим доступом і протягом кількох років зберігали їх на сервері, доступному для осіб, які не мають дозволу на ознайомлення з такими даними.

Ці документи мають гриф “Для службового користування”. Вони повинні зберігатися відповідно до нормативних документів, оскільки містять інформацію про об’єкти критичної інфраструктури міста. А такі дані можуть становити інтерес для спецслужб іноземних держав і використовуватися для проведення диверсійних і терористичних актів.

Наразі керівнику одного з підрозділів департаменту повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 362 (несанкціоновані дії з інформацією, яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах (комп’ютерах), автоматизованих системах, комп’ютерних мережах або зберігається на носіях такої інформації, вчинені особою, яка має право доступу до неї), а провідному спеціалісту – за ч.1 ст.361-2 (несанкціоновані збут або розповсюдження інформації з обмеженим доступом, яка зберігається в електронно-обчислювальних машинах (комп’ютерах), автоматизованих системах, комп’ютерних мережах або на носіях такої інформації) Кримінального кодексу України.

Викриття правопорушення проводилось Управлінням СБУ в Чернівецькій області спільно з відділом протидії кіберзлочинам Нацполіції за процесуального керівництва Чернівецької окружної прокуратури.

Реклама

Залишити коментар