Захоплення Росією українських моряків: у жовтні почнуться слухання в Міжнародному трибуналі

Арбітражний трибунал 11 жовтня розпочне слухання щодо юрисдикції у справі про захоплення Росією трьох українських кораблів і 24 моряків у Керченській протоці в 2018 році. Про це написав у Twitter глава МЗС України Дмитро Кулеба.

Міністр наголосив, що це дуже важлива для України справа, тому що українська сторона доводить незаконність поведінки Росії по відношенню до України, незаконність затримання українських військових кораблів і протиправного «суду» над моряками, які провели в російській в’язниці дев’ять місяців.

«Справа також визначальна для світу, оскільки Україна доводить фактами і юридичними позиціями, що абсолютний імунітет військових кораблів є основоположним принципом і обов’язком згідно з міжнародним морським правом, має дотримуватись всіма країнами, а його порушення караються», — додав Кулеба.

Глава МЗС України впевнений, що Росію притягнуть до відповідальності.

25 листопада 2018 року в районі Керченської протоки російські силовики незаконно захопили два українських катери Бердянськ і Нікополь, а також рейдовий буксир Яни Капу, що слідували в порт Маріуполя. На борту перебували 24 військовослужбовці ВМС ЗС України.

ФСБ звинуватила українських моряків у «небезпечних маневрах» під час входження до «закритої акваторії територіального моря РФ». Україна ці звинувачення відкинула, заявивши, що вони діяли в рамках закону.

За даними Міністерства з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України, Росія атакувала і захопила українські військові кораблі в міжнародних водах Чорного моря.

Повернути українських моряків вдалося в рамках обміну полоненими з РФ за формулою 35 на 35 7 вересня 2019 року.

У 2020 році в МЗС України казали, що очікують на рішення Міжнародного трибуналу в кінці 2022 — на початку 2023 року.

Реклама

Залишити коментар