У “ДНР” завершують перехід на освітні стандарти РФ та видають російські дипломи

СБУ викрила нові докази інституційної присутності РФ на окупованій частині Донецької області. Наразі у так званій “ДНР” завершують перехід освітньої галузі на стандарти РФ. Про це повідомляє СБУ.

Російські органи державної влади уже визнають дипломи про вищу освіту, видані в “ДНР”. А “Міністерство освіти ДНР” очолює співробітник органів державної безпеки Росії.

Отриманні матеріали будуть використані як доказова база у відповідному кримінальному провадженні. Активна фаза псевдореформи припала на 2020-2021 роки. Але інституційна інтеграція “ДНР” до складу Російської Федерації почалася уже з 2017 року.

Саме тоді Президент РФ Володимир Путін видав Указ № 74, яким Росія почала визнавати дипломи, що видаються освітніми закладами вищої освіти так званої “ДНР”.

За інформацією СБУ, у 2019-2020 роках випускникам навчальних закладів “ДНР”, акредитованих у РФ, видали понад 2,5 тис. дипломів державного зразка Росії, а з 2014 року їх кількість становить понад 8 тис.

Видача офіційних документів РФ організаціям, установам та закладам, розташованим на території України, підтверджує, що Росія контролює окуповані території Донецької та Луганської областей, керує місцевими процесами та посилює свою присутність, маскуючись під структури так званих “ДНР” та “ЛНР”.

СБУ володіє доказами, що навіть діючий “міністр освіти ДНР” Михайло Кушаков має російський паспорт і є офіцером РФ. Він перебуває у званні підполковника запасу органів державної безпеки Росії, в 2002 році відбув до невизнаної республіки Придністров’я, де “працював у сфері освіти”. З 2015 року переїхав у “ДНР”, де став “заступником міністра”, а з 2019 року – “міністром освіти ДНР”.

Реклама

Залишити коментар