Найняв 34 людини неофіційно: буковинця оштрафували на понад 2 млн гривень

На початку липня Управління Держпраці виявило масове використання не задекларованої зайнятості у Дністровському районі. Працівники масово працювали на зборі урожаю фруктів у приватному підприємстві без належного оформлення трудових відносин. Про це повідомляє Управління Держпраці.

Приватне підприємство, яке зареєстроване у Житомирській області, а свою фактичну господарську діяльність здійснює у Дністровському районі Чернівецької області, займається вирощуванням та реалізацією фруктів.

Саме під час збору урожаю абрикосів фахівці Держпраці виявили 37 осіб. 34 із них працювали без належного оформлення трудових відносин.Було встановлено, що у порушення чинного трудового законодавства, роботодавець допустив до виконання роботи працівників без належного оформлення з ними трудових договорів та без повідомлення територіальний орган Державної податкової служби про їхній найм на роботу.

Інспекційне відвідування посадових осіб Держпраці проводилося у рамках інспекційної кампанії, направленої на подолання не задекларованої зайнятості у регіоні.

За результатами здійснення заходу державного нагляд (контролю), фахівці Управління підготували відповідний акт і припис.

Роботодавця було попередили про те, що за використання неофіційної праці найманого персоналу, йому загрожує суттєва штрафна санкція: оскільки (відповідно до статті 265 Кодексу законів про працю України), фактичний допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору, без нарахування та сплати ЄСВ та податків, складає 10 мінімальних заробітних плат.

Тобто, 60 000 гривень за кожного неоформленого працівника. Як наслідок, суб’єкту господарювання доведеться заплатити штраф у розмірі 2 040 000 (два мільйони сорок тисяч) гривень.
Реклама

Залишити коментар