Місія ОБСЄ зафіксувала перевезення «виборців» з ОРДЛО в Росію

СММ ОБСЄ зафіксувала 18 і 19 вересня автобуси, які перевозили мешканців окремих районів Донецької і Луганської областей (ОРДЛО) України на територію РФ для голосування на виборах до Держдуми.

Про це повідомляється у звіті № 220/2021, опублікованому Спеціальною моніторинговою місією ОБСЄ в Україні (СММ).

“18 вересня, перебуваючи в місці на відстані приблизно 200 м на північний захід від пункту пропуску на кордоні поблизу н. п. Успенка (73 км на південний схід від Донецька) протягом приблизно 15 хвилин, команда СММ бачила, що в Україну в’їхали 21 автомобіль (у тому числі 11 з табличками “ДНР”), 13 тентованих вантажiвок (в тому числі 11 з табличками “ДНР”) і 10 автобусів (всі з табличками “ДНР” і з пасажирами різної статі і віку; більшість автобусів мали табличку на вітровому склі з написом “Вибори 17, 18, 19 вересня: Вибираємо разом!”), а також увійшли 36 осіб (18 жінок, 16 чоловіків різного віку і 2 дітей)”, – йдеться у звіті.

За даними СММ, за аналогічний період часу з України виїхали 10 автомобілів, а також 13 автобусів – “всі з табличками “ДНР” і з пасажирами різної статі і віку, більшість автобусів мали табличку на вітровому склі з написом “Вибори 17, 18, 19 вересня: Вибираємо разом!”.

Однак, після того, як спостерігачі ОБСЄ прибули до вказаного місця, один з бойовиків збройних формувань РФ зупинив СММ і відмовив у проїзді в бік пункту пропуску на кордоні.

За 200 метрів від пункту пропуску на кордоні поблизу н. п. Маринівка спостерігачі ОБСЄ протягом 60 хвилин зафіксували, як в Україну в’їхало 12 автомобілів і 7 автобусів. За аналогічний період часу з України виїхали 11 автомобілів, 5 тентованих вантажiвок і 2 автобуси. Після прибуття патруля СММ до вказаного місця член збройних формувань РФ також зупинив спостерігачів і відмовив їм у проїзді в бік пункту пропуску на кордоні.

Бойовики російських збройних формувань не дозволили СММ ОБСЄ вести спостереження і в пункті пропуску на кордоні біля н. п. Ізварине, наказавши патрулю покинути цей район відразу після прибуття.

19 вересня спостерігачі ОБСЄ знову зафіксували перевезення жителів ОРДЛО в Росію для голосування на виборах до Держдуми.

“Перебуваючи в місці на відстані приблизно 200 м на північний захід від пункту пропуску на кордоні поблизу Успенки протягом приблизно 60 хвилин, спостерігачі бачили, що в Україну в’їхало 11 автомобілів (у тому числі 7 з табличками “ДНР”) і 7 автобусів (всі з табличками “ДНР” і з табличками на вітровому склі з написом “Вибори 17, 18, 19 вересня: Вибираємо разом!”), а також увійшли 52 людини (31 жінка і 21 чоловік різного віку)”, – йдеться у звіті.

Протягом цих 60 хвилин патруль спостерігав, як з України виїхали 20 автомобілів і 1 автобус з табличкою на вітровому склі з написом “Вибори 17, 18, 19 вересня: Вибираємо разом!”, а також вийшли 29 осіб.

Однак, після прибуття патруля Місії до вказаного місця член збройних формувань РФ зупинив спостерігачів і знову відмовив їм у проїзді в бік пункту пропуску на кордоні.

Крім того, перебуваючи в пункті пропуску на кордоні неподалік від Маринівки протягом приблизно 60 хвилин, спостерігачі ОБСЄ зафіксували, що в Україну в’їхало 14 автомобілів і 32 автобуси. При цьому, за аналогічний період часу з України виїхали 18 автомобілів і 28 автобусів.

У Міссі ОБСЄ також нагадали, що згідно з прийнятим у 2014 році рішенням Кабінету Міністрів України, робота зазначених та інших пунктів пропуску на кордоні, які не контролюються урядом України, офіційно призупинена.

Реклама

Залишити коментар