Яценюк: Закликаю владу визнати вибори до Державної Думи РФ нелегітимними

У Росії тривають так звані “вибори” до Державної Думи. Окупанти проводять незаконні вибори в Криму, Севастополі та в окремих районах Донецької та Луганської областей. Про це написав лідер партії “Народний фронт”, Арсеній Яценюк.

За його словами, ані вибору, ані честі, ані сорому на цьому спектаклі немає.

Незаконне проведення виборів до російської Держдуми на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та міста Севастополь, а також окремих районів Донецької та Луганської областей є прямим порушенням Конституції та законодавства України“, — написав політик.

Він стверджує, що цей виборчий процес також порушує основні принципи та норми міжнародного права, Статут ООН, Гельсінський Заключний акт, Будапештський меморандум 1994 року, Резолюцію Генеральної Асамблеї ООН про територіальну цілісність України № 68/262, ухвалену 27 березня 2014 року, та інші міжнародно-правові акти.

Верховна Рада вже звернула світову увагу на ці порушення. Закликаю, відтак, владу офіційно повідомити про невизнання легітимності виборів до Державної Думи Федеральних Зборів Російської Федерації восьмого скликання, їхніх результатів та юридичних наслідків, та відповідно, складу, повноважень, актів та рішень Державної Думи“, — зазначив Арсеній Яценюк.

“За ініціативою моєї команди і нашої політичної сили, саме таку позицію зайняла Україна у 2016 році. Слід переконливо донести цю позицію до Ради Безпеки і Генеральної Асамблеї ООН, урядів і парламентів іноземних держав”, — пише політик.

За його словами, співпраці з нашими партнерами слід сформувати єдину міжнародну позицію, щоб домогтися недопущення незаконно обраних російських парламентаріїв до роботи в парламентських асамблеях, зокрема ПА Ради Європи.

Черговий злочин президента Путіна не може залишитися без відповіді нашої держави“, — зазначив політик.

Реклама

Залишити коментар